Serwis e-tlumacze.net

 • Blog

Blog

Wyświetlono 10 z 218 znalezionych wyników.
 1. Trudności w przekładzie nazw własnych i geograficznych

  Przykładowy „Nowak” będzie „Nowakiem” również po angielsku, niemiecku lub rosyjsku, ale co zrobić z „Andrzejem”? Czy polski „Andrzej” powinien pozostać „Andrzejem”, czy może być zamieniony na „Andrew”? Pytania tej natury są bolączką wielu tłumaczy. Ale czy słusznie? Może to tylko wydumany problem?

  Czytaj dalej »
  Trudności w przekładzie nazw własnych i geograficznych
 2. Jak prawidłowo tłumaczyć wulgaryzmy?

  Podczas pracy tłumacze czasami mają do czynienia z wulgaryzmami. W związku z tym stają przed dylematem, czy przetłumaczyć określone wyrażenie dosłownie, czy użyć równoważnego wyrażenia w języku docelowym.

  Czytaj dalej »
  Jak prawidłowo tłumaczyć wulgaryzmy?
 3. Wiosenne porządki na e-tlumacze.net. Sprawdź, co zrobić

  Wiosna to dobry moment na porządki. Niektórzy gruntowanie sprzątają wtedy w domu, dla innych to czas, gdy weryfikują swoje plany z początku roku. Dla nas to także czas, w którym chcemy zrobić porządki w serwisie. Pierwszym krokiem jest uporządkowanie wszystkich ofert tłumaczeń. Szczególnie chodzi o użytkowników, którzy nie zalogowali się na swoje konto od dłuższego czasu.

  Czytaj dalej »
  Wiosenne porządki na e-tlumacze.net. Sprawdź, co zrobić
 4. Złap kupon i sprawdź, jak skutecznie działa wyróżnienie!

  Chcesz zdobyć więcej klientów? Wyróżnij się na tle swoich konkurentów.

  Czytaj dalej »
  Złap kupon i sprawdź, jak skutecznie działa wyróżnienie!
 5. Zmiany na e-tlumacze.net. Podziel się z nami opinią

  Serwis e-tlumacze.net od lat jest miejscem, który łączy tłumaczy z klientami. Staramy się także, abyś na naszym blogu mógł znaleźć ciekawe i rozwijające artykuły. Przyszedł jednak czas, kiedy naszej stronie należy się "lifting". Co przez to rozumiemy? Odświeżenie jej wyglądu, jeszcze lepsze zaprezentowanie treści, ale przede wszystkim - ułatwienie Tobie korzystania z niej i pozyskiwania klientów. W związku z tym, potrzebujemy Twojej pomocy.

  Czytaj dalej »
  Zmiany na e-tlumacze.net. Podziel się z nami opinią
 6. Akcesoria przydatne w pracy tłumacza

  Praca tłumacza wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale i stosownego przygotowania stanowiska pracy. Dla niewtajemniczonych zawód ten kojarzy się przeważnie z kartką papieru, długopisem oraz stertą słowników.

  Czytaj dalej »
  Akcesoria przydatne w pracy tłumacza
 7. "Become a Full Time Freelance Translator" Caroline Dennis

  "Become a Full Time Freelance Translator: A Practical Introduction to the World of Freelance Translation" - to pozycja szczególnie polecana dla osób, które zaczynają swoją przygodę z zawodem tłumacza. Zawiera wiele przydatnych rad i wskazówek.

  Czytaj dalej »
 8. "Kodeks spółek handlowych. Wyd. ros-pol" D. Kędzierski, N. Wasilenko

  "Kodeks spółek handlowych. Wydanie dwujęzyczne rosyjsko-polskie" - to pozycja przydatna szczególnie dla osób, które na co dzień stykają się tłumaczeniem prawniczym.

  Czytaj dalej »
 9. Jak przetłumaczyć i wydać książkę? - prawnik odpowiada

  Czytając na co dzień różne utwory czy dzieła, które powstały poza granicami naszego kraju nie zastanawiamy się zbytnio, jak doszło do tego, że możemy je czytać w języku polskim. Jak doszło do samego tłumaczenia, jest dla nas całkowicie jasne, ale czy to jest legalne? No właśnie to postaram się tutaj wyjaśnić.

  Czytaj dalej »
  Jak przetłumaczyć i wydać książkę? - prawnik odpowiada
 10. "Słownik terminologii prawniczej. Pl-ros,ros-pl." M.Kuratczyk

  "Słownik terminologii prawniczej. Polsko - rosyjski, rosyjsko - polski." to niezastąpiona pozycja dla tłumaczy, prawników czy osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzą z zakresu języka rosyjskiego.

  Czytaj dalej »