Serwis e-tlumacze.net

 • Blog

Blog

Wyświetlono 10 z 213 znalezionych wyników.
 1. Czym jest tłumaczenie a vista?

  Większość osób, nawet niezwiązanych ze środowiskiem tłumaczy, kojarzy pojęcia przekładu ustnego i pisemnego. Ten pierwszy rodzaj dzieli się dodatkowo na konsekutywny i symultaniczny. Jeszcze innym typem przekładu jest tłumaczenie a vista. Co kryje się za tym obcym pojęciem i na czym polega taka metoda?

  Czytaj dalej »
  Czym jest tłumaczenie a vista?
 2. Czy tłumaczenie jest objęte VATem - jaki VAT za tłumaczenie?

  Każdy tłumacz prowadzący własne biuro lub działający jako freelancer prędzej niż później spotka się z pojęciem ‘VAT’. Czy powinien być on doliczany do ceny usługi, czy jest jakiś sposób, żeby go odliczyć?

  Czytaj dalej »
  Czy tłumaczenie jest objęte VATem - jaki VAT za tłumaczenie?
 3. Letnia promocja reklamowa

  Skorzystaj z atrakcyjnych rabatów na reklamę bannerową. Dotrzyj do swoich klientów szybko, tanio i skutecznie.

  Czytaj dalej »
  Letnia promocja reklamowa
 4. Języki azjatyckie - dlaczego są droższe?

  Dlaczego języki azjatyckie są droższe niż europejskie. Od czego zależy cena za tłumaczenie japońskiego, chińskiego czy koreańskiego?

  Czytaj dalej »
  Języki azjatyckie - dlaczego są droższe?
 5. Trudności w przekładzie nazw własnych i geograficznych

  Przykładowy „Nowak” będzie „Nowakiem” również po angielsku, niemiecku lub rosyjsku, ale co zrobić z „Andrzejem”? Czy polski „Andrzej” powinien pozostać „Andrzejem”, czy może być zamieniony na „Andrew”? Pytania tej natury są bolączką wielu tłumaczy. Ale czy słusznie? Może to tylko wydumany problem?

  Czytaj dalej »
  Trudności w przekładzie nazw własnych i geograficznych
 6. Jak prawidłowo tłumaczyć wulgaryzmy?

  Podczas pracy tłumacze czasami mają do czynienia z wulgaryzmami. W związku z tym stają przed dylematem, czy przetłumaczyć określone wyrażenie dosłownie, czy użyć równoważnego wyrażenia w języku docelowym.

  Czytaj dalej »
  Jak prawidłowo tłumaczyć wulgaryzmy?
 7. Wiosenne porządki na e-tlumacze.net. Sprawdź, co zrobić

  Wiosna to dobry moment na porządki. Niektórzy gruntowanie sprzątają wtedy w domu, dla innych to czas, gdy weryfikują swoje plany z początku roku. Dla nas to także czas, w którym chcemy zrobić porządki w serwisie. Pierwszym krokiem jest uporządkowanie wszystkich ofert tłumaczeń. Szczególnie chodzi o użytkowników, którzy nie zalogowali się na swoje konto od dłuższego czasu.

  Czytaj dalej »
  Wiosenne porządki na e-tlumacze.net. Sprawdź, co zrobić
 8. Złap kupon i sprawdź, jak skutecznie działa wyróżnienie!

  Chcesz zdobyć więcej klientów? Wyróżnij się na tle swoich konkurentów.

  Czytaj dalej »
  Złap kupon i sprawdź, jak skutecznie działa wyróżnienie!
 9. Zmiany na e-tlumacze.net. Podziel się z nami opinią

  Serwis e-tlumacze.net od lat jest miejscem, który łączy tłumaczy z klientami. Staramy się także, abyś na naszym blogu mógł znaleźć ciekawe i rozwijające artykuły. Przyszedł jednak czas, kiedy naszej stronie należy się "lifting". Co przez to rozumiemy? Odświeżenie jej wyglądu, jeszcze lepsze zaprezentowanie treści, ale przede wszystkim - ułatwienie Tobie korzystania z niej i pozyskiwania klientów. W związku z tym, potrzebujemy Twojej pomocy.

  Czytaj dalej »
  Zmiany na e-tlumacze.net. Podziel się z nami opinią
 10. Akcesoria przydatne w pracy tłumacza

  Praca tłumacza wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale i stosownego przygotowania stanowiska pracy. Dla niewtajemniczonych zawód ten kojarzy się przeważnie z kartką papieru, długopisem oraz stertą słowników.

  Czytaj dalej »
  Akcesoria przydatne w pracy tłumacza