Zaloguj się Załóż konto
Artykuł
Autor:

W społeczeństwach na całym świecie coraz więcej osób uznaje różnorodność płciową. To sprawia, że rośnie popularność języka niebinarnego, który daje alternatywę dla tradycyjnego podziału na męskie i żeńskie. Obejmuje używanie części mowy w sposób nieoparty na binarnej percepcji płci.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Witajcie w nowym roku, pełnym nadziei i możliwości! Czas na krótkie podsumowanie tego, co się u nas wydarzyło przez ostatni rok.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Glosariusz to nieoceniona pomoc, gdy chodzi o tłumaczenie tekstów zawierających zaawansowane słownictwo. Przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy mamy do czynienia ze specjalistyczną terminologią branżową, na przykład tekstami prawniczymi, medycznymi bądź technicznymi.

Czytaj więcej
Aktualność
Autor:

Pewnie sporo z Was już wie o naszej nowej zakładce "Bonusy", ale dla tych, którzy przegapili tego newsa, pędzimy z wyjaśnieniem.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Pypcie na języku — to książka przypominająca o tym, że Michał Rusinek jest również doskonałym felietonistą, bystrym obserwatorem rzeczywistości i naprawdę skutecznym nauczycielem.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Chat GPT często postrzegany jest jako narzędzie, które zajmuje miejsce specjalistom z branży językowej. Dlatego w dzisiejszym artykule chcielibyśmy nieco zmienić perspektywę i spojrzeć na sprawę pod kątem korzyści, jakie niosą za sobą narzędzia oparte na SI.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Co to jest string? String to inaczej tekstowy typ danych, służący do przechowywania ciągu znaków. Zwykle ma on postać cudzysłowu “ “, który znajduje się w kodzie, natomiast jest niewidoczny dla użytkownika programu lub strony internetowej.

Czytaj więcej
Artykuł