Zaloguj się Załóż konto
Artykuł
Autor:

Desktop Publishing — co dokładnie oznacza ten termin w praktyce i jakie korzyści płyną z jego stosowania — o tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Aby dochować tajemnicy handlowej w przypadku podmiotów gospodarczych czy zabezpieczyć prywatność klientów indywidualnych, warto rozważyć stosowanie umów o zachowaniu poufności. Jak to wygląda i co daje taki dokument?

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Każdy, kto pracuje z tekstem, prędzej czy później będzie potrzebował informacji, ile znaków ze spacjami posiada dany dokument. Jest to szczególnie potrzebne podczas pisania artykułów, ich akceptacji, a także podczas rozliczania się za dany tekst.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Słyszałeś/aś o prawie Parkinsona? W uproszczeniu mówi ono o tym, że praca wypełnia nam cały czas dostępny na jej ukończenie. Co to znaczy? Że im więcej mamy czasu na wykonanie danego zadania, tym dłużej zajmuje nam jego realizacja. Jak się to ma do pracy tłumacza?

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Rozwój technologii komunikacyjnych, e-commerce oraz rosnące potrzeby marketingowe poszczególnych branż przyczyniają się do zwiększonego zapotrzebowania na usługi tłumaczeniowe.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

W czerwcu miałam okazję dodać zlecenie tłumaczenia w serwisie e-tlumacze.net i nawiązać dzięki temu współpracę z 7 tłumaczami zarejestrowanymi na stronie. We wpisie dzielę się statystykami i wrażeniami ze współpracy.

Czytaj więcej
Artykuł
Autor:

Celem niniejszej pracy jest zbadanie często pomijanej roli języka jako instrumentu wykorzystywanego do sprawowania kontroli. Język jest powszechnie rozumiany jako środek komunikacji, jednak niektórzy lingwiści sugerują, że może on być społecznie manipulowany w celu kształtowania dynamiki władzy.

Czytaj więcej
Artykuł