Zaloguj się Załóż konto

Śmierć tłumacza - opis książki

Artykuł

"Śmierć tłumacza" to thriller autorstwa Pawła Pollaka, który wprowadza czytelnika w świat międzynarodowej szajki przestępczej. Akcja rozgrywa się w Polsce, Niemczech, Rosji i na Białorusi. 

Tytuł: Śmierć Tłumacza

Autor: Paweł Pollak

Rok wydania: 2021

Język: polski 

Wydawnictwo: Oficynka

 

 

Głównym bohaterem jest tłumacz Szymon Bukowski, który zostaje wciągnięty w śmiertelnie niebezpieczną grę, gdy przyjmuje zlecenie przetłumaczenia tajnego dokumentu. Nie zdaje sobie sprawy, że jest on kluczem do gigantycznej afery korupcyjnej i międzynarodowego spisku. W miarę jak Bukowski zgłębia tajemnicę dokumentu, jego życie staje się coraz bardziej zagrożone. Szajka przestępcza, którą naprowadził na trop, jest gotowa zrobić wszystko, aby go zlikwidować i ukryć swoje działania. Bukowski musi walczyć o swoje życie i jednocześnie odkryć prawdę, zanim zostanie zniszczony.

"Śmierć tłumacza" to dynamiczna i emocjonująca historia, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji i zagadek do rozwiązania. To pozycja, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kryminałów i thrillerów. W "Śmierć tłumacza" Pawła Pollaka wciągająca fabuła miesza się z realiami pracy tłumacza i świata wydawniczego. Książka ta z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników kryminałów, ale również osoby, które interesują się językami obcymi i procesem tłumaczenia. Oprócz wciągającej fabuły i ciekawej tematyki "Śmierć tłumacza" zdobyła również pochlebne recenzje od czytelników. Wielu z nich chwali styl autora, który potrafi w sposób przystępny opisać skomplikowane zagadnienia związane z tłumaczeniem i wydawnictwem. Książka otrzymała również pochwały za rozbudowane, trójwymiarowe postacie, które wciągają czytelnika w kolejne wątki fabularne. Zdaniem czytelników książka ta to bardzo wciągający thriller, który nie pozwala oderwać się od lektury. Cenią ją za dobrze nakreślone postacie i wartką akcję, która trzyma w napięciu do samego końca. Pozytywnie oceniana jest również jakość języka i stylu narracji.

Jednakże niektórzy czytelnicy wyrażają swoje rozczarowanie z powodu przewidywalności fabuły w niektórych momentach oraz z powodu pewnych uproszczeń w opisie działań bohaterów. Niektórzy czytelnicy zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia w fabule i niektóre wątki, które zostały pominięte lub nie do końca rozwiązane. Niemniej jednak większość osób, które przeczytały "Śmierć tłumacza", zgodnie twierdzi, że jest to świetnie napisany kryminał, który wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury. 

Źródło grafiki: https://www.empik.com/. 

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Krystian Puzio
Autor:
Dodaj swój komentarz