Zaloguj się Załóż konto

Nasze krótkie podsumowanie 2023 roku

Artykuł

Czas na podsumowanie i pożegnanie... starego roku 2023 ;) Przez ostatnie 12 miesięcy sporo się wydarzyło. Naszymi małymi sukcesami chcemy podzielić się dziś właśnie z Wami. To wy tłumacze jesteście naszym nieocenionym motorem, który pcha nas i napędza do podejmowania kolejnych działań. Zerkniecie z nami na wydarzenia minionego roku? Będzie krótko i treściwie, żeby nikogo nie zanudzić ;)

Ponad 4300

Tyle jest Was na naszym fanpage'u na Facebooku. To tu publikujemy ciekawostki i rzeczy istotne dla branży tłumaczeniowej, informujemy o akcjach promocyjnych w serwisie, czy najnowszych wpisach na naszym blogu. Komentujecie, udostępniacie i lajkujecie posty. A kim jesteście?

Okazuje się, że zdecydowanie w gronie naszych fanów przewagę mają panie. Czy to znaczy, że jest ich więcej niż tłumaczy płci przeciwnej? Pewnie nie. Są natomiast aktywniejsze w social mediach i chętniej dzielą się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z innymi.

Blisko 2400

Tylu nowych użytkowników zarejestrowało się w naszym serwisie. Wśród nich są zarówno tłumacze jak i osoby poszukujące usług tłumaczenia. Dodaliście aż 1517 ofert wykonywania tłumaczeń i wymieniliście prawie 6000 wiadomości między sobą w celu ustalenia szczegółów wykonania zlecenia. A mówimy tylko o mailach, które były wysyłane za naszym pośrednictwem.

Aż 334

To liczba zleceń, jakie zostały dodane w naszym serwisie. Każde z nich oznacza więcej możliwości dla was jako tłumaczy, aby rozwijać swoją karierę. Dzięki opcji powiadomień o nowym zleceniu w wybranej parze językowej macie szansę na szybszą reakcję i zgłoszenie swojej oferty. W ten sposób staramy się wam pomóc w poszukiwaniu nowych klientów.

Zmiany w zleceniach nastąpiły również po stronie szukających tłumacza. Aby usprawnić komunikację, dodane zostały szablony automatycznych odpowiedzi, z których może skorzystać zleceniodawca w przypadku zainteresowania lub jego braku nawiązania współpracy. Szczegóły dotyczące tego rozwiązania znajdziecie tutaj: https://www.e-tlumacze.net/aktualnosci/nowosci-w-zleceniach-tlumaczen

Co więcej, teraz każdy zleceniodawca może dodatkowo oznaczyć zwycięzcę zlecenia, czyli tłumacza, który wykonał dla niego usługę. Tym samym na profilach tłumaczy pojawiła się nowa opcja z listą zrealizowanych zleceń i linkami do nich.

Ponad 40 to sporo

Na naszym blogu regularnie pojawiają się obszerne artykuły i aktualności. W roku 2023 pojawiło się ich ponad 40. Dzięki nim mogliście zdobyć cenne informacje i wiedzę na temat branży tłumaczeniowej. Można tu znaleźć recenzje branżowych książek, opisy narzędzi CAT, podpowiedzi i wskazówki dotyczące poprawności językowej, czy porady z zakresu marketingu i reklamy dla branży tłumaczeń.

Nie tylko do czytania

W 2021 na rynku wydawniczym swoją premierę miała książka „Zawód: Tłumacz. Praca tłumacza od podstaw”, która cieszyła się sporym powodzeniem. W 2023 roku zdecydowaliśmy, że chcemy podzielić się wiedzą w niej zawartą za darmo. Dlatego na naszym kanale Spotify pojawiło się nagranie tej książki. 12 odcinków, bo tyle jest rozdziałów, to potężna dawka wiedzy podanej w przystępny i treściwy sposób. Teraz z możliwością słuchania podczas spaceru, w trakcie jazdy do pracy, czy podczas treningu. Każdy moment na rozwijanie kompetencji i poszerzanie wiedzy jest dobry.

Tajemnicza zakładka BONUSY

Nie tak dawno, bo w listopadzie, pojawiła się na waszych kontach nowa zakładka „Bonusy. Wspominałam już, że lubimy się dzielić wiedzą za darmo? Otóż w niej znajdziecie dostęp do wspomnianej już wyżej książki „Zawód: Tłumacz. Praca tłumacza od podstaw”, tyle że w wersji PDF. To doskonała alternatywa dla tych, co wolą poczytać niż posłuchać wartościowych treści. Dodatkowo dostępny jest „Słownik pojęć SEO (angielsko polski, polsko-angielski)”, który obejmuje tłumaczenia ponad 600 terminów związanych z dziedziną SEO. Na koniec dodaliśmy także pełny raport „Badanie popytu na usługi tłumaczy”. Mamy nadzieję, że spodobała wam się nowa opcja w waszych kontach ;)


To tyle, jeżeli chodzi o większe wydarzenia i zmiany. Kolejne wyzwania jeszcze przed nami. W Nowym Roku życzymy spełnienia się waszych planów i marzeń. Pamiętajcie, żeby zawsze mierzyć wysoko i wytrwale dążyć do celu.

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Magdalena Florczyk (Redakcja serwisu)
Autor:

Zawodowo starszy specjalista od Social Media i marketingu w firmie Infeo. Z wykształcenia ekonomista. Prywatnie, mama 15-latka, zafascynowana psychologią marketingu oraz zgłębiająca techniki efektywnego uczenia się. Fanka nordic walking ;)

Dodaj swój komentarz