Serwis e-tlumacze.net

"The Book of Standing Out" Andrew Morris

Autor: Administrator

"The Book of Standing Out: Travels through the Inner World of Freelance Translation" to książka z poradami, na co zwrócić uwagę, aby odnieść zawodowy sukces jako tłumacz freelancer.

Rozpoczynamy cykl publikacji recenzji książek, które polecają nasi tłumacze. Będą to pozycje stricte związane z zawodem tłumacza lub takie, które pomagają w samodoskonaleniu się i organizacji pracy zawodowej.

Tytuł: "The Book of Standing Out: Travels through the Inner World of Freelance Translation" 

Autor: Andrew Morris

Wydawnictwo: CREATESPACE

Rok wydania: 2014

Język: angielski

Liczba stron: 172

 

Zebrane w książce przemyślenia i rozważania dotyczą tego, dlaczego przy dostępności do tych samych warunków pracy, narzędzi, strategii i działań marketingowych, część tłumaczy freelancerów po roku odniesie sukces, a część sromotną porażkę. Zdaniem autora książki część sukcesu życia zawodowego freelancera zależy od jego poczucia własnej wartości osobistej i zawodowej oraz samoświadomości. Zestawienie różnego rodzaju przykładów pokazuje, na jak wiele rzeczy, wbrew pozorom, mamy wpływ i możemy je kontrolować. Jedyne czego potrzeba to spojrzenie na wszystko z szerszej perspektywy, dostrzeżenie możliwości oraz świadomość, jak wiele ciężkiej pracy należy włożyć, aby odnieść sukces.

Recenzje tłumaczy

"Niezwykle motywująca książka o tym, jak wyróżnić się jako tłumacz, o tym, co, poza kompetencją językową, jest ważne i co zadecyduje, jak daleko zajdziemy. Prezentuje szersze spojrzenie na świat tłumaczeń i współpracę z agencjami, ponadto, zawiera refleksje na takie tematy jak odpowiedzialność za własne życie zawodowe, autentyczność, postawa i wizja; wzbogacają ją też anegdoty i komentarze czytelników bloga (innych tłumaczy) prowadzonego przez autora książki. W języku angielskim jest dostępna jako e-book na Amazon Kindle Unlimited."

autor recenzji: Katarzyna Pietrzyk

Pamiętajcie, że nadal możecie przesłać do nas swoje recenzje i tym samym zawalczyć o cenne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule Biblioteczka tłumacza 

źródło grafiki: https://www.amazon.co.uk/

 

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.