Serwis e-tlumacze.net

  • Blog
  • Artykuły
  • "Piękny styl. Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku" Steven Pinker

Ostatnie wpisy

"Piękny styl. Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku" Steven Pinker

Autor: Administrator

"Piękny styl. Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku" to książka dla tych, którzy chcą poczuć lekkość we władaniu słowem.

Kolejna już z serii książek polecanych dla tłumaczy, którzy z racji wykonywanego zawodu muszą w sposób ciągły kształcić się i podnosić swoje kwalifikacje językowe.

 

Tytuł: "Piękny styl. Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku" (org. The Sense of Style: The Thinking Person's Guide to Writing in the 21st)

Autor: Steven Pinker

Wydawnictwo: Smak Słowa

Rok wydania: 18.11.2015

Język oryginału: angielski

Język wydania: polski

Tłumaczenie: Agnieszka Nowak-Młynikowska

Liczba stron: 320

Steven Pinker, znakomity pisarz i lingwista, przedstawia inny niż dotychczas sposób na podręcznik dobrego pisania w XXI wieku. Autor stara się pomóc czytelnikowi zrozumieć trudną sztukę tworzenia prozy. Do wyjaśnienia zawiłości językowych wykorzystuje zdobytą wiedzę na temat  umysłu człowieka i języka. Nie narzeka na obecny styl pisania, nie moralizuje, a całość nie ma pouczającego tonu. Pinker pokazuje natomiast przykłady dobrego i marnego pisarstwa analizując popełniane błędy. Wychodzi z założenia, że dobry pisarz musi rozumieć składnię, zasady gramatyczne, aby móc pisać poprawnie, płynnie i zrozumiale. 

Recenzje tłumaczy

"Jako tłumacze powinniśmy nieustannie doskonalić swój warsztat pisarski, dlatego jako drugą polecaną pozycję wybieram właśnie "Piękny styl" Stevena Pinkera. Dzięki licznym przykładom "dobrego" i "złego" stylu, książkę czyta się z największą przyjemnością i można z niej wynieść ogrom praktycznej wiedzy. Dowiemy się, jak pisać w sposób jasny, dowcipny i angażujący czytelnika, bez zbędnych słów, ozdób i dwuznaczności."

Autor recenzji: Katarzyna Pietrzyk

Pamiętajcie, że nadal możecie przesłać do nas swoje recenzje i tym samym zawalczyć o cenne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule Biblioteczka tłumacza 

źródło grafiki: https://www.znak.com.pl

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.