Serwis e-tlumacze.net

  • Blog
  • Artykuły
  • "Słownik terminologii prawniczej. Pl-ros,ros-pl." M.Kuratczyk

Ostatnie wpisy

"Słownik terminologii prawniczej. Pl-ros,ros-pl." M.Kuratczyk

Autor: Administrator

"Słownik terminologii prawniczej. Polsko - rosyjski, rosyjsko - polski." to niezastąpiona pozycja dla tłumaczy, prawników czy osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzą z zakresu języka rosyjskiego.

Pozycja polecana przez tłumacza dla tłumaczy, którzy z racji wykonywanego zawodu muszą w sposób ciągły kształcić się i podnosić swoje kwalifikacje językowe.

Tytuł: "Słownik terminologii prawniczej. Polsko - rosyjski, rosyjsko - polski."

Autor: dr Magdalena Kuratczyk

Wydawnictwo: C.H.Beck

Rok wydania: 2019

Język oryginału: polski

Liczba stron: 800

 

 

Opasła pozycja zawiera ok. 12 500 artykułów hasłowych oraz ponad 40 000 wyrazów, znaczeń i zwrotów z dziedziny prawa w parze językowej polski-rosyjski, rosyjski-polski. Odpowiednio ułożone i dobrane hasła oraz zastosowany w słowniku układ językowy pozwalają szybko odnaleźć pojęcia. Wnikliwie i szeroko pokazane przykłady zastosowań terminów, jak również szeroki wybór wyrażeń frazeologicznych, gwarantują precyzję ich użycia. Ta pozycja wydawnicza to doskonała pomoc w pracy nie tylko dla prawników czy studentów prawa, ale również dla tłumaczy zajmujących się przekładami specjalistycznymi z zakresu prawa.

Recenzje tłumaczy

"Każdy słownik terminologii prawniczej to cenna pozycja w biblioteczce tłumacza, a ten charakteryzuje się rozbudowanymi hasłami z licznymi wyrażeniami podhasłowymi oraz szerokim wyborem związków frazeologicznych. Warto podkreślić również czytelność poszczególnych haseł poprzez zastosowanie zapisu wyrażeń wytłuszczonym drukiem oraz bardzo liczne odsyłacze w artykułach podstawowych. Dużym plusem tego słownika jest także podawanie ekwiwalentów oraz analogów, co pomaga lepiej zorientować się w zróżnicowanych systemach prawnych Polski i Rosji."

Autor recenzji: Anna Kadykało

Pamiętajcie, że nadal możecie przesłać do nas swoje recenzje i tym samym zawalczyć o cenne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule Biblioteczka tłumacza 

źródło grafiki: https://ksiegarnia.pwn.pl/

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.