Zaloguj się Załóż konto

Recenzja książki Zawód: Tłumacz

Artykuł

Publikacja “Zawód: Tłumacz” wydana przez portal internetowy e-tlumacze.net zdecydowanie stanowi ważną pozycję na rynku kształcenia w branży tłumaczeniowej. Książkę napisano kierując się niewielką ilością publikacji poświęconych tematowi tłumaczeń na polskim rynku, niemniej jednak autorom udało się przedstawić wszelkie niuanse związane z pracą tłumacza.

W celu uzmysłowienia przyszłym lub początkującym tłumaczom specyfiki tego jakże trudnego, wymagającego, a zarazem dostarczającego dużo satysfakcji zawodu, poruszone zostały najważniejsze kwestie, które wydają się fundamentalne w procesie wyboru drogi zawodowej. Pozycja szczegółowo nakreśla nam sytuację prawną zawodu tłumacza, ścieżkę edukacji, którą przyszły tłumacz powinien podjąć i poszczególne jej etapy. Dużo uwagi autor poświęca także finansowym aspektom pracy tłumacza. Odnajdziemy w niej dokładne omówienie m.in. wyceny stawek za tłumaczenia, kwestii skutecznych rozmów z potencjalnymi klientami, a także sugestie dotyczące podjęcia najbardziej opłacalnych form prowadzenia działalności w tej branży. Dociekliwi czytelnicy mogą liczyć również na cenne porady dotyczące organizacji pracy, programów tłumaczeniowych czy chociażby wyboru specjalizacji tłumaczeń.

Niniejsza publikacja jest dedykowana przede wszystkim osobom, które chcą spróbować swoich sił w tłumaczeniach, ale i tych, którzy postawili już w niej swoje pierwsze kroki. Po zapoznaniu się z publikacją uzyskujemy wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, uzyskujemy cenne informacje dotyczące rozwoju ścieżki zawodowej tłumacza, a przede wszystkim garść solidnej wiedzy o niuansach tego zawodu. Od strony praktycznych aspektów pracy w branży tłumaczeniowej uwzględnione w niej plusy i minusy zawodu tłumacza zostały omówione w sposób rzetelny i zgodny z rzeczywistością pracy w tym zawodzie.

Z punktu widzenia osoby pracującej z żywym językiem i posiadającej wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniach, niniejsza książka posiada ogromny potencjał. Autorzy stworzyli bowiem doskonałą pozycję dla pasjonatów języka obcego, których cechuje nie tylko zamiłowanie do języka, ale także chęć rozwoju w jakże barwnym i nie tak oczywistym świecie tłumaczeń.

Autor recenzji

Darina Rzępała-Szewerda - właścicielka "DARINA" CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH & BIURO TŁUMACZEŃ DARINA RZĘPAŁA-SZEWERDA

Fragment książki:

Tytuł: Zawód: Tłumacz. Praca tłumacza od podstaw
Autorzy: Barbara Szacoń-Wójcik, Magdalena Procyszyn-Florczyk, Marcin Wójcik
Wydawnictwo: INFEO
Format: E-book można zakupić bezpośrednio w naszym sklepie. Podcastu można posłuchać bezpłatnie na Spotify
ISBN: 978-83-966407-1-0
Rok wydania: 2021
Język: polski
Liczba stron: 72

 

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Darina Rzępała-Szewerda
Autor:

właścicielka "DARINA" CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH & BIURO TŁUMACZEŃ DARINA RZĘPAŁA-SZEWERDA.

Dodaj swój komentarz