Zaloguj się Załóż konto

Zlecenie tłumaczenia - korzyści i sposób działania

Artykuł

Serwis e-tlumacze.net jest miejscem, które łączy zawodowych tłumaczy ze zleceniodawcami i ułatwia im nawiązanie współpracy. Przez wiele lat działania serwisu udało nam się zgromadzić w nim ponad 15 tys. użytkowników, z czego zdecydowaną większość stanowią tłumacze indywidualni oraz biura tłumaczeń.

Tłumacze mogą zupełnie bezpłatnie zarejestrować się i dodać dowolną liczbę ofert wybierając spośród setek dostępnych par językowych, bądź też proponując dodanie nowej kombinacji. Ich oferty są zaprezentowane na przejrzystych listach (oto przykład ofert tłumaczeń z języka angielskiego na polski), przy czym najpopularniejsze pary językowe wyświetlamy już na stronie głównej. Do wszystkich pozostałych można przejść z poziomu wyszukiwarki, w której warto od razu wybrać nie tylko język źródłowy i docelowy, ale także rodzaj tłumaczenia.

Zleceniodawcy z kolei mogą albo przeglądać oferty z wybranej przez siebie pary językowej i kontaktować się z wybranymi wykonawcami indywidualnie (telefonicznie lub przez prywatne wiadomości w serwisie), albo skorzystać ze znacznie szybszej opcji, jaką jest dodawanie zleceń tłumaczeń.

Jak działa opcja zleceń tłumaczeń?

Jest to przede wszystkim opcja dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu i zależy im na szybkim działaniu. Wystarczy bowiem, że dodadzą zlecenie tłumaczenia uzupełniając najważniejsze informacje na jego temat, po czym będą czekać na konkretne oferty. Mają dzięki temu pewność, że do zlecenia zgłoszą się tylko ci tłumacze, którzy dysponują akurat czasem na realizację zlecenia.

Cały proces składa się z 4 szybkich kroków:

  1. Zleceniodawca (po założeniu bezpłatnego konta) uzupełnia formularz podając szczegóły na temat zlecenia (w tym para językowa, rodzaj tłumaczenia, budżet, czasem przykładowy fragment tekstu), po czym czeka na jego zatwierdzenie przez moderację serwisu (w dni robocze między godz. 8 a 16);

 

2. W momencie zatwierdzenia zlecenia przez moderację serwisu, wszyscy zarejestrowani tłumacze oferujący tłumaczenia we wskazanej parze językowej otrzymują powiadomienie mailowe o nowym zleceniu (opcja ta jest bezpłatna i domyślnie włączona na wszystkich kontach, aczkolwiek można ją w dowolnym momencie wyłączyć). Dla przykładu, w parze językowej angielski-polski będzie to prawie 2,5 tys. użytkowników, w parze polski-niemiecki będzie ich ok. 800, a polski-francuski prawie 500. Lista zleceń jest też dostępna publicznie na stronie https://www.e-tlumacze.net/zlecenia

3. Oczekiwanie na dodanie ofert przez tłumaczy – pierwsze oferty zazwyczaj pojawiają się w ciągu pierwszej godziny, a o każdej z nich zleceniodawca jest informowany mailowo, dzięki czemu może od razu zareagować i zdecydować się na nawiązanie współpracy. W przypadku popularnych par językowych udaje się zebrać nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu ofert. Przy każdej znajduje się m.in. orientacyjna wycena i termin realizacji, zleceniodawca może także kliknąć w nazwę tłumacza i zapoznać się z jego profilem w serwisie, w tym z opiniami wystawionymi przez jego dotychczasowych klientów.

4. Wybór wykonawcy. Wystarczy skontaktować się z wybranym tłumaczem, przekazać mu materiał do tłumaczenia i ustalić dokładną kwotę i sposób rozliczenia. Na koniec zachęcamy do wystawienia opinii tłumaczowi.

Ważne informacje dla tłumaczy

Oto kilka najważniejszych informacji dla tłumaczy zainteresowanych dostępem do zleceń:

  • lista aktualnych zleceń jest dostępna pod adresem https://www.e-tlumacze.net/zlecenia

  • dostęp do szczegółów zleceń mają tylko zalogowani tłumacze;

  • wyceny wyświetlane w ofertach do zleceń są widoczne tylko dla zleceniodawcy;

  • aby otrzymywać mailowe powiadomienia o zleceniach, należy wcześniej dodać publiczną ofertę, która będzie wyświetlana na stronie. Tłumacze otrzymują powiadomienia tylko o zleceniach z par językowych, którymi się zajmują;

  • na liście ofert do zleceń w pierwszej kolejności wyświetlamy oferty wyróżniających się tłumaczy. Jeśli np. dodasz ofertę tłumaczenia z języka niemieckiego na polski i wyróżnisz ją (przejdź do szczegółów na temat wyróżnień), automatycznie będą wyróżnione także złożone przez Ciebie oferty do wszystkich zleceń w tej parze językowej.

Nie czekaj dłużej! Niezależnie od tego, czy chcesz zlecić tłumaczenie, czy dodać swoją ofertę, zacznij od założenia bezpłatnego konta: https://www.e-tlumacze.net/rejestracja Następnie, aby dodać zlecenie, przejdź do zakładki „Moje zlecenia” i kliknij „Dodaj zlecenie”, a następnie czekaj na oferty. Aby z kolei dodać swoją ofertę, przejdź do zakładki „Moje oferty” i kliknij „Dodaj ofertę”, a następnie albo czekaj na kontakt od potencjalnych klientów, albo na powiadomienia o dodanych przez nich zleceniach.

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Marta Gryszko (Redakcja serwisu)
Autor:

W branży SEO działa od 2006 r. Na koncie ma kursy pozycjonowania na różnych poziomach zaawansowania, e-booki oraz książki wydane samodzielnie lub w których wystąpiła gościnnie. Przez kilka lat współpracowała z magazynami branżowymi (m.in. magazyn sprawny.marketing). Aktualnie zarządza działem marketingowym w Infeo, realizuje kampanie SEO i Google Ads serwisów firmowych. Świadczy także usługi konsultacyjne dla klientów zewnętrznych.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki pociech. Fanka nauki języków obcych, gry na pianinie i astronomii.

Dodaj swój komentarz