Zaloguj się Załóż konto

Rok 1984 George’a Orwella: nowe wydanie klasyka

Aktualność

”Rok 1984” to ostateczne dzieło cenionego pisarza George’a Orwella i futurystyczna dystopia zawierająca liczne podteksty polityczne. Ze względu na niesłabnącą popularność powieść doczekała się nowego wydania. Tym razem pozycja ukaże się w serii Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu „Wehikuł Czasu”, w skład którego wejdą również inne klasyczne powieści fantastyczne. 

Tytuł: "Rok 1984" rok 1984 okładka

Autor: George Orwell

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski

Data premiery: 05.04.2022

Język: polski

Liczba stron: 352

ISBN: 9788381884334

Nowe wydanie klasycznej powieści

Jedna z najsłynniejszych i wciąż aktualnych pozycji antyutopijnej literatury została przetłumaczona na ponad 65 języków i sprzedała się w więcej niż 30 milionach egzemplarzy. Zdanie „Wielki brat patrzy”, które występuje w książce, stało się symbolem nadużywania władzy i na dobre zadomowiło się we współczesnej popkulturze. Orwell w niezwykle staranny sposób wykreował niepokojące mechanizmy władzy rządzące w świecie fikcyjnego totalitaryzmu. 

Najnowsze wydanie trafi do księgarń już 5 kwietnia. Autorem tego przekładu jest Andrzej Jankowski. Oto opis książki: 

”Złowroga wizja świata, w którym nie ma osobistej wolności, kłamstwa zastępują prawdę, a niepoprawna politycznie myśl jest najsurowiej karaną zbrodnią. Rok 1984, cierń w boku komunizmu oraz innych totalitaryzmów, to lustro, w którym i dziś mogą się przejrzeć fanatyczni naprawiacze ludzkości". 

Oceania roku 1984, gdzie zakazane jest myślenie i wyrażanie swoich poglądów. Jedyne słuszne wartości, jakie mogą wyznawać mieszkańcy, to wartości narzucone przez Partię. Wielki Brat obserwuje każdego, jednocześnie kontrolując myśli, słowo mówione i pisane. Pełne zniewolenie - te słowa najtrafniej opisują Oceanię. A w środku tego Winston Smith, pracownik Ministerstwa Prawdy, który staje do nierównej walki z systemem.

źródło zdjęcia: lubimyczytac.pl

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Administrator
Autor:
Dodaj swój komentarz