Zaloguj się Załóż konto

Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania - recenzja

Artykuł

Książka “Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania” opowiada o skomplikowanych związkach pomiędzy tłumaczem, a programistą. To kompendium, które w sposób bezkompromisowy odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące tłumaczenia oprogramowania. Nie dajcie się zwieść tytułowi, który może sugerować, że jest to pozycja przeznaczona wyłącznie dla tłumaczy i programistów. Nic bardziej mylnego - jest to lektura dla wszystkich, którzy interesują się technologią i kierunkiem, w jakim zmierza współczesny świat. 

Tytuł: "Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania" 

Autor: Agenor Hofmann-Delbor, Marta Bartnicka

Rok wydania: 2017

Język: polski

Liczba stron: 328

Wydawnictwo: Helion


Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że lektura napisana jest w sposób poważny i naukowy, ale nie jest to prawdą. Twórcy skupiają się na ukazaniu pracy programistów i tłumaczy w “krzywym zwierciadle”, bardzo często wplątując w treść żarty i odniesienia do popkultury. W e-booku jest wiele przykładów zabawnych sytuacji, które pokazują, jak problemy tłumaczy i programistów mogą się rozmywać. Dzięki temu czytelnik jest w stanie postawić się w ich sytuacji i poznać ich pracę od podszewki. Pozycja zawiera również wiele ciekawostek dotyczących tłumaczenia programowania, co dodatkowo korzystnie wpływa na jej finalny odbiór. To wszystko sprawia, że jest przejrzysta i łatwa w zrozumieniu, nawet dla osób, które nie mają nic wspólnego z wymienionymi dziedzinami.

“Mimo całego biadolenia, licznych problemów i sporów związanych z różnymi trendami lokalizacja to bardzo ciekawa branża. Branża, w której dotyka się tekstów z niemal każdej dziedziny życia, aby je zrozumieć i zadbać, by stały się zrozumiałe dla odbiorców z innego kraju. To niesamowite i fascynujące wyzwanie, nawet jeśli codzienna praktyka z tym związana to żmudna i czasem nużąca praca”. 

Książka zawiera kilkadziesiąt interesujących, ale również zabawnych historii i rad, które związane są bezpośrednio z technologią i przekładem. Dzięki niej będziesz w stanie spojrzeć na te branże z odpowiednim dystansem i poszerzyć swoje horyzonty. Nawet, jeżeli Twoja wiedza o oprogramowaniu jest znikoma. 


Źródło grafiki: https://lubimyczytac.pl/

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Paulina Marchewka (Redakcja Serwisu)
Autor:

Młodszy specjalista ds. marketingu i obsługi klienta w firmie Infeo. Z wykształcenia dziennikarka. Pasjonatka czytania książek, podróży i miłośniczka zwierząt.

Dodaj swój komentarz