Zaloguj się Załóż konto

Jaki wybrać słownik angielskiego?

Artykuł

W pracy tłumacza pod ręką musimy mieć nie tylko słowniki drukowane, ale także te dostępne online. Wielokrotnie podczas tłumaczenia tekstów angielskich niezbędne jest sprawdzanie tłumaczeń w kilku źródłach jednocześnie. Dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy zaprezentować Wam najpopularniejsze słowniki angielskie w wersji online.

Słownik DICT.PL

Dict.pl to polski serwis udostępniający prosty słownik angielskiego oraz forum językowe. Przyda się głównie do szybkiego sprawdzenia nieznanego słówka, jednak bez szerszego kontekstu.

Słownik dict.pl

Słownik z wymową GETIONARY

Getionary to jeden z naszych ulubionych słowników. Oprócz tłumaczenia, ma dostępną opcję odsłuchania poprawy wybranego zwrotu, a także zapoznania się z oryginalnymi fragmentami tekstu, które ten zwrot zawierają. Część opcji jest jednak dostępna odpłatnie, w tym dostęp do słowników specjalistycznych (prawne, medyczne i techniczne).

Słownik Getionary

Słownik angielsko-angielski MERRIAM-WEBSTER

Merriam-Webster to kolejny "must-have". Tym razem jest to słownik angielsko-angielski, który oprócz definicji (skróconej i rozszerzonej) szukanego słowa, posiada opcję sprawdzenia jego wymowy, a także przykłady użycia. Merriam-Webster udostępnia również słownik synonimów i antonimów, a także słownik medyczny.

Słownik Merriam-Webster

Słownik online DICTIONARY.COM

Dictionary.com to słownik zawierający wymowę, wyjaśnienia szukanych słów, a także przykłady ich użycia. Serwis udostępnia także słownik synonimów.

Słownik Dictionary.com

Słownik i translator TRANSLATICA

Translatica.pl - w tym przypadku do dyspozycji mamy zarówno słownik, jak i automatyczny translator. Zwracamy jednak uwagę na to, aby z translatora korzystać tylko w celu ogólnego zrozumienia wypowiedzi, ponieważ tego typu automatyczne narzędzia nie są w stanie w pełni zrozumieć kontekstu i dokonać tłumaczenia zbliżonego jakością do tego wykonanego przez osobę zawodowo zajmującą się tłumaczeniami.

Słownik Translatica.pl

Słowniki LING.PL

Ling.pl - w tym serwisie dostępne są słowniki z wielu języków, w tym angielsko-polski i polsko-angielski. Oprócz tłumaczeń, zawiera również przykłady użycia danych słów.

To tylko kilka spośród wielu dostępnych słowników. Z chęcią zapoznamy się z Waszymi propozycjami na rozbudowę powyższej listy.

***
Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie?
Załóż je za darmo i dodaj swoją ofertę tłumaczeń.

Administrator
Autor:
Dodaj swój komentarz