Serwis e-tlumacze.net

 • Paweł Gruszka tłumacz
Paweł Gruszka tłumacz

Paweł Gruszka tłumacz

Paweł Gruszka(12 ofert)
 •       (61 opinii)
 •  Telefon (Pokaż)
 • Obszary działania:
  • Katowice (Piotrowice)
  • Warszawa
  • Poznań
  • Wrocław
  • Kraków
  • Gdańsk
 • Dane firmy:

  Paweł Gruszka tłumacz
  Jaworowa 20A/10
  40-650 Katowice
  Nip: 9542798938

 • Wystawiam faktury
 • Ostatnia aktywność: 17 dni temu

O mnie

Magisterka z Translatoryki na Uniwersytecie w Granadzie. Hiszpański, angielski i francuski opanowane do poziomu dwujęzycznego. Polski to oczywiście język ojczysty.

Trzy lata życia i nauki w Hiszpanii. Dwa lata spędzone na wymianach we francuskojęzycznych miastach: Rouen i Montrealu. Rok w Nowej Zelandii na wizie Working Holiday.

8 lat doświadczenia w różnorakich tłumaczeniach. Zarówno ustnych jak i pisemnych. Od rozporządzeń rządowych dot. higieny sanitarnej po instrukcje obsługi przetwórni mięsnych. 

Pracowałem dla Ambasady RP w Hawanie. Współpracuję z kilkoma biurami tłumaczeniowymi w Polsce i Hiszpanii. Byłem też copywriterem dla jednej Wrocławskiej firmy. Aktualnie pracuję jako tłumacz konsekutywny dla CANPACK S.A. Do tego, na koncie mam kilka przekładów książek opublikowanych w Hiszpanii, parę opracowanych napisów do filmu (w tym hiszpańskich do kultowego filmu "Lawa" Tadeusza Konwickiego).

Prowadzę działalność gospodarczą.

Z wielką chęcią podejmę się wszelkich tłumaczeń w kombinacji językowej PL-ANG-HISZP-FRA. 

Jestem otwarty na propozycje stałej współpracy.

 

Wykształcenie

W liceum z sekcją dwujęzyczną dorobiłem się hiszpańskiej matury i tytułu Laureata II miejsca Olimpiady Hiszpańskiej.

Dostałem się na Translatorykę na Uniwersytecie w Granadzie. I poszedłem za ciosem. Wybrałem angielski i francuski jako specjalności. Drugi rok studiów spędziłem na Erasmusie w Rouen we Francji, a studia jako takie dokończyłem w kanadyjskim Montrealu jako student translatoryki francusko-angielksiej i francusko-hiszpańskiej.

W ramach dobrowolnej przerwy od uniwersyteckiego reżimu udało mi się spędzić rok pracując i podróżując w Nowej Zelandii.

Dzięki studiom posiadam bogate zaplecze teoretyczne, niezbędne dla jakości tłumaczeń. Łącząc naukę na własną rękę z długimi wyjazdami opanowałem trzy języki na poziomie, który bez wahania możnaby określić jako biegły.

 

Doświadczenie

8 lat doświadczenia w różnorakich tłumaczeniach. Zarówno ustnych jak i pisemnych.

Pracowałem dla Ambasady RP w Hawanie. Współpracuję z kilkoma biurami tłumaczeniowymi w Polsce i Hiszpanii. Byłem też copywriterem dla jednej Wrocławskiej firmy. Aktualnie pracuję jako tłumacz konsekutywny dla CANPACK S.A. Do tego, na koncie mam kilka przekładów książek opublikowanych w Hiszpanii, parę opracowanych napisów do filmu (w tym hiszpańskich do kultowego filmu "Lawa" Tadeusza Konwickiego).

W trakcie studiów przerobiłem tuziny tekstów z wielu dziedzin: od ekonomicznych po medyczne. Na własną rękę udało mi się przetłumaczyć i opublikować dwa tomy wierszy, opracować napisy do filmu zaprzyjaźnionego reżysera (Manuel Polls Pelaz: "Antonio, demiurg").

Pomijając projekty i wolontariaty, pracowałem również zdalnie pisząc i tłumacząc artykuły dla serwisu blockchain24.co.

Zdobyłem doświadczenie jako copywriter i tłumacz pracując dla wrocławskiej firmy MOREFROMIT.

 

Szkolenia, uprawnienia

- DELE C2

- TOEFL ibt 109/120

- DALF C1 

 

 

Opinie na temat użytkownika

Przeczytaj uważnie!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Zamknij

 1. Wystawiając opinię wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu wykonania usługi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-tlumacze.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.

 • Kazimierz Lach30 listopada 2021     

  Pan Paweł Gruszka działa profesjonalnie i szybko. W mojej ocenie takie traktowanie klienta zasługuje na najwyższe uznanie. Sympatyczny kontakt. Jesji w przyszłości będę mieć jakiekolwiek tłumaczenia, napewno skorzystam z jego usług i oczywiście gorąco polecam :) Dziękuję jeszcze raz, życzę powodzenia i do następnego !!!

 • Jerzy Grabowiecki19 listopada 2021     

  Fantastyczna obsługa. Pan Gruszka oddzwonił do mnie 10 minut po umieszczeniu zapytania na e-tlumacze.net. W ciągu następnych kilku minut uzgodniliśmy wynagrodzenie (bardzo atrakcyjne) oraz termin wykonania pracy - kolejny dzień, czyli piątek o 8.00. Następnie wysłałem zaliczkę przelewem oraz materiał do tłumaczenia. Punktualnie w piątek o 8.00 otrzymałem mail z tłumaczeniem. Byłem pod ogromny wrażeniem. Bardzo polecam pana Gruszkę. Dziękuję!!!

 • Tomasz Sz10 listopada 2021     

  Rzetelnie i profesjonalnie wykonana usługa tłumaczenia bezpośrednio z języka angielskiego na język hiszpański dokumentów medycznych. Chciałem podkreślić, że wielu usługodawców tłumaczeń- w takich scenariuszach proponuje usługi tłumaczenia najpierw z języka angielskiego na polski, a potem z języka polskiego na hiszpański. U pana Pawła jest inaczej- tłumaczenie jest bezpośrednie, co także obniża koszt usługi w porównaniu z powyżej przedstawionym scenariuszem oraz skraca czas usługi.

  Poziom kultury kontaktu z Panem Pawłem - pierwsza klasa- 10/10. Poziom i jakość tłumaczenia- absolutny top. Bardzo doceniłem, że Pan Paweł również świetnie odzwierciedlił formę graficzną oryginalnego dokumentu w tłumaczeniu, co antycypuję, musiało się wiązać z dodatkową pracą, wykonaną ze skrupulatnością i uwagą na detale. Chcę podkreślić w mojej opinii nadspodziewanie szybki, a nawet ekspresowy czas tłumaczenia.

  Polecam!

 • Ewa Arasimowicz26 października 2021     

  Bardzo profesjonalny, szybki kontakt, otrzymalam bardzo dobrze zrobione skomplikowane tlumaczenia prawnicze, polecam !!!!!!

 • Anna R30 września 2021     

  Ekspresowe tempo, świetny kontakt, fantastyczne tłumaczenie [pol -> ang]! Bardzo polecam !!! Pan Paweł mnie uratował ! Będę wracać !

 • Piotr M12 września 2021     

  Zleciłem tłumaczenie z angielskiego na francuski. (pismo urzędowe). W kilka godzin otrzymałem odpowiedź z przetłumaczonym pismem. Wszystko się zgadza, polecam.

 • Jan A30 sierpnia 2021     

  Pan Paweł zadziałał ekspresowo. Tłumaczenie wykonane w przeciągu godzin, w pełni profesjonalnie i rzetelnie. Szczerze polecam!

 • Mateusz S25 sierpnia 2021     

  Polecam serdecznie. Szybko, sprawnie i na temat.

 • agnieszka karwan2 sierpnia 2021     

  Ekspresowe i profesjonalne tłumaczenie (dosłownie w przeciągu paru godzin). Szybka odpowiedź mailowa (wszystko przejrzyste i profesjonalne). Najlepsza cena na rynku. Polecam na 200%. Jestem bardzo zadowolona.

 • Hector Castillo24 lipca 2021     

  Dobry tłumacz, godny zaufania. można na nim polegać

 • Radosław MakoszWielton15 maja 2021     

  Żałuję, że zgłosiłem się do Pana Pawła wyłącznie z jednym nagłym zleceniem. Powinienem był trafić na tego tłumacza wcześniej. Obiecuję zwrócić się o pomoc ponownie oraz polecam szczerze wszystkim, którzy szukają dobrej jakości tłumaczenia w przystępnej cenie. Pozdrawiam!

 • Aleksandra Kaczmarek7 maja 2021     

  Ekspresowe tłumaczenie ("na wczoraj") eseju w pełni oddające oryginalnego ducha. Na pewno będę w przyszłości wracać do Pana Pawła po kolejne przekłady, serdecznie polecam!

 • Andrzej P9 kwietnia 2021     

  Świetny kontakt z Panem Pawłem mówi sam przez siebie ! Tłumaczenie wykonano szybko, dokładnie, bez zarzutów :) Tylko polecać !

 • kamil K22 marca 2021     

  Polecam, tłumaczenie dostałem przed wyznaczonym terminem. Szybko i rzetelnie

 • Mateusz Ramiączek21 marca 2021     

  Świetny kontakt i błyskawiczna realizacja. Jak najbardziej polecam.

 • Jacek B19 marca 2021     

  Bardzo dobry i błyskawiczny kontakt. Profesionalne podejście do klienta.
  Terminowe wykonanie zlecenia. Polecam!

 • Piotr H.4 marca 2021     

  Bardzo dobra i ekspresowa komunikacja, szybko zrealizowana usługa przed przewidywanym terminem końcowym. Polecam współpracę z Panem Pawłem! Cena adekwatna, przystępna, pełen profesjonalizm i kultura osobista. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z Jego pomocy! Młody, entuzjastyczny i optymistyczny człowiek.

 • Michał Smorągiewicz2 marca 2021     

  Ekspresowe, bardzo dobre tłumaczenie. Polecam wszystkim

 • Dawid S.1 lutego 2021     

  Świetna komunikacja i bardzo szybka realizacja.
  Fachowe tłumaczenie na angielski i hiszpański.
  Jak najbardziej polecam.

 • Paulina Drabik24 stycznia 2021     

  Błyskawiczna realizacja zlecenia!! Polecam!

 • Przemysław Olszewski12 stycznia 2021     

  Ekspresowe wykonanie zlecenia. Bardzo dobry kontakt. Polecam współpracę z p. Pawłem Gruszką.

 • Piotr Nowakowski11 stycznia 2021     

  Dziś pytanie - dziś odpowiedź. Bardzo szybkie i profesjonalne tłumaczenie. Polecam.

 • Dominik Babiarz7 stycznia 2021     

  Coś niesamowitego, błyskawiczna wysyłka tłumaczeń.

 • Agata J6 stycznia 2021     

  Bardzo dobry i szybki kontakt. Tłumaczenie w zasadzie od ręki. Polecam współpracę.

 • Anna O23 grudnia 2020     

  Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Pawłem. Cechuje go profesjonalizm i pozytywne podejście. Wykonał usługę szybciej niż się spodziewałam i w bardzo rozsądnej cenie. Polecam Pana Pawła wszystkim, którzy cenią wysoką jakość. Na pewno jeszcze skorzystam z jego wiedzy.

 • IWK Doradztwo biznesowe9 grudnia 2020     

  Serdecznie polecamy Pana Pawła!
  Fantastyczna, rzetelna osoba, która wykonała dla naszej firmy tłumaczenie specjalistycznej dokumentacji prawnej na język hiszpański - wszystko na czas i w rozsądnym budżecie. Dodatkowo Pan Paweł wykazał się stałym kontaktem z naszą firmą na czy nam bardzo zależało, bo realizacja była złożona i wymagająca pod względem czasowym.

 • Julia U2 grudnia 2020     

  Tłumaczenia bardzo szybko i w przystępnej cenie

 • Mariusz Gołębiowski27 listopada 2020     

  Tłumaczenie przeprowadzone szybko i profesjonalnie,. Bardzo dobry kontakt. 100% zadowolenia :-). Więc, nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Pana Pawła. W przyszłości na pewno skorzystam ponownie.

 • Marcin U18 listopada 2020     

  Profesionalne podejście do klienta. Błyskawiczny i stały kontakt. Terminowe wykonanie zlecenia. Polecam :)

 • Dominik Babiarz13 listopada 2020     

  Jestem w 100% zadowolony z tłumaczenia, niesamowita szybkość wykonania zlecenia, rewelacyjny kontakt.

 • MATEUSZ RETTIGAMETI TECHNOLOGY28 sierpnia 2020     

  Pan Paweł bardzo szybko się z nami skontaktował. Za każdym razem odebrany telefon. Tłumaczenie przed czasem. Bardzo polecam. Dużo tłumaczów mamy za sobą i wiemy, na co zwrócić uwagę. Pan Paweł na ten moment wypada najlepiej ze wszystkich :)

 • Bożena J.6 sierpnia 2020     

  Ekspresowe i sprawne tłumaczenie w racjonalnej cenie. Doskonały kontakt. Polecam bez zastrzeżeń

 • Marcin Hajder4 sierpnia 2020     

  Szybkie i profesjonalne tłumaczenie w rozsądnej cenie, polecam usługi tego pana!

 • Jarosław TrzępieńPolbruket22 maja 2020     

  Szczerze polecam!
  Długi projekt - krótki czas oczekiwania.
  Cena niewygórowana
  Jakość bez zastrzeżeń!

 • Beata MrotekBELINGUA Beata i Dawid Mrotek Spółka Jawna27 marca 2020     

  Serdecznie polecamy usługi Pana Pawła! nie dość, że jest świetnym Tłumaczem, to jeszcze bardzo pozytywnym człowiekiem, z którym chętnie się współpracuje. Pan Paweł jest bardzo terminowy i rzetelny. Jest to OWOCNA współpraca :) POLECAMY!

 • Julia Bojanowska17 lutego 2020     

  Bardzo polecam! Szybko (właściwie od ręki), profesjonalnie i sympatycznie. Dziękuję!

 • Dominika Krasnicka6 lutego 2020     

  Szybko, porządnie i bardzo miło. Polecam!

 • Franciszek Russek5 lutego 2020     

  Szybkie oraz bardzo dobre tłumaczenie w przystępnej cenie! Polecam

 • Julia KuligowskaFiorucci7 stycznia 2020     

  Pan Paweł wykonał co do niego należało. Do tego widać, że przyłożył się do pisanego tekstu i efekt końcowy jest bardziej niż zadowalający. A wszystko to przed ustalonym terminem. Tłumacz godny polecenia!

 • Nadia Salero NavajasNADIATRANS3 grudnia 2019     

  Pablo ha sido de gran ayuda. Le agradecemos mucho la cooperación con nuestra agencia de traducción. Esperemos que así continúe!
  POLECAMY!

 • Robert Końca24 października 2019     

  Pan Paweł przetłumaczył i skorygował bardzo ważną pracę na moje studia za granicą. Było to już trochę czasu temu (przepraszam za spóźniony komentarz!), więc z perspektywy czasu, oraz znając rezultaty wysiłku pana Pawła mogę jasno stwierdzić, że MISTRZ W SWOIM FACHU!

 • Dominika B23 października 2019     

  Nie tylko błyskawicznie, ale także rzetelnie. Z pewnością powrócę do tej bezproblemowej, przyjaznej i profesjonalnej współpracy.

 • Dariusz JankowskiAuto Comfort Wanda Jankowska9 października 2019     

  Szybko i sprawnie. Naprawdę polecam.

 • Wojciech PiankaMASNET17 września 2019     

  Współpraca z Panem Pawłem to przyjemność.
  Profesjonalne tłumaczenie i szybka obsługa.
  Na pewno skorzystam ponownie.

 • Monika UstrzyckaScood.pl6 września 2019     

  Świetny, słowny tłumacz. Do tego ekspresowe tempo i dobra cena. Gorąco polecam.

 • Joanna Winiecka23 lipca 2019     

  Tłumaczenie otrzymałam jeszcze tego samego dnia. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak sprawnie została wykonana usługa.

 • Aleksander Gapiński17 lipca 2019     

  Polecam wszystkim. Doskonała jakość tłumaczenia; szybkość i rzetelność. Dodatkowo tekst został uzupełniony odsyłaczami, a to rzadkie. Raz jeszcze polecam!!

 • marta gambuto28 czerwca 2019     

  Pawel- szybko, profesjonalnie, dokladnie i jak zawsze bardzo uprzejmy. Goraco polecam!

 • Ewelina Sobczak29 maja 2019     

  Przemiła osoba, ciągły kontakt, krótki czas oczekiwania i pełen profesjonalizm, polecam!

 • Nataliia Shchehliuk18 maja 2019     

  Z największą przyjemnością chcę zarekomendować tego tłumacza, dlatego że tłumaczenie było zrobione bardzo szybko i sprawnie. Zwróciłam się do Pana wieczorem, a rano następnego dnia dokumenty już były zrobione. Bardzo dziękuję za współpracę. Bez wątpienia polecam każdemu skorzystanie z usług tego tłumacza!

 • Tomasz BukłahoS-Yachts24 kwietnia 2019     

  Wielkie dzięki za szybką i profesjonalną obsługę!
  Polecam.

 • Małgorzata Parzelska20 kwietnia 2019     

  bardzo profesjonalne i szybkie tłumaczenie z języka hiszpańskiego na polski. Super szata graficzna oddająca tłumaczony dokument ( faktura). Polecam.

 • Barbara ZielińskaTransPro14 kwietnia 2019     

  Wszystko super.
  Współpracujemy z Panem Pawłem od dawna zlecając mu głównie tłumaczenie dokumentów francuskich i hiszpańskich. Pan Paweł tłumaczy je na polski lub angielski, w zależności od naszych klientów. Dokumenty zawsze oddawane są przed terminem i są wykonane w pełni profesjonalnie.
  Szczerze polecam

 • María Steinbackeurogestiontraducciones12 kwietnia 2019     

  Un servicio recomendable
  Gracias / Dziękujemy!

 • Jacek SzymczykPolfarm11 kwietnia 2019     

  Szybka odpowiedź i równie szybkie wykonanie.
  A nie było łatwe. Tematyka farmaceutyczna, z polskiego na francuski.
  Klient zadowolony, tłumacz pochwalony,
  I polecony,
  dziękuję jeszcze raz w imieniu firmy za prędkość i rzetelność :)
  Jacek Szymczyk,
  Polfarm.

 • Janusz CzyżkowskiFamur S.A.27 lutego 2019     

  Gorąco polecam. Tłumacz wywiązał się z powierzonego mu zlecenia w zadowalającym tempie i z pełnym profesjonalizmem. Faktura to nie problem. Miły w kontakcie,

 • Barbara Zyguła27 lutego 2019     

  Miałam przyjemność korzystać z tłumaczenia Pawła z hiszpańskiego na polski i mogę tylko polecić! Profesjonalny, posiadający niesamowity zasób słów, a do tego osoba bardzo pozytywna, z którą współpraca to przyjemność :)

 • Artur Pustowski27 lutego 2019     

  Bez zastrzeżeń, polecam wszystkim potrzebującym szybko i sprawnie przetłumaczyć coś na francuski

 • Adam Piszczek27 lutego 2019     

  Paweł helped me out in a big way. He is beyond doubt time-efficient and manages well business terminology. I would hesitate to contract him again.
  Cheers.
  Adam

 • Jarosław Bielecki27 lutego 2019     

  Tłumacz godny polecenia. Uporał się z niemałym zleceniem w ekspresowym tempie. Terminologia była zaawansowana, lecz tłumaczenie Pana Pawła, zostało dobrze przyjęte przez moich klientów i do tej pory sprawdza się bez zastrzeżeń. gratuluję!

 • Michelle Szklarska20 stycznia 2019     

  Bardzo miła osoba, szybko i na czas tlumaczy dokumenty, polecam!

Napisz do użytkownika

Aby wysłać wiadomość, zaloguj się na swoje konto.Zamknij