Zaloguj się Załóż konto

Oferty użytkownika

O mnie

Filolog klasyczny, autor tłumaczeń i korekt tekstów łacińskich i greckich, na zlecenia wydawnictw (PWN, Arx Regia, Aletheia) i na zlecenia prywatne. Dorobek to tłumaczenia z różnego zakresu - teksty literackie i filozoficzne: klasyczne (Cyceron, Fronton, Augustyn), średniowieczne (Hraban Maur, Saxo Grammaticus), neolatynistyczne (Wojciech Dembołęcki, teolodzy katoliccy i protestanccy); prawnicze (m. in. fragmenty Digesta, Kodeksu Prawa Kanonicznego), dokumenty korespondencja róznego rodzaju, jak Wielkopolski i Małopolski Kodeks Dyplomatyczny, diariusze, księgi parafialne, ziemskie i grodzkie akta sądowe, kościelne - bulle papieskie, dokumenty prawa kanonicznego. Wielokrotnie tłumaczyłem dteksty wymagające odczytu z rękopisu.
Z polskiego na łacinę tłumaczyłem artykułu naukowe, streszczenia prac naukowych, pisma urzędowe Kościoła Katolickiego.
Skontaktuj się z tłumaczem

Aby wysłać wiadomość, zaloguj się na swoje konto.

Opinie

Opinie na temat użytkownika

Bartek
13 września 2021

Pan Robert ratuje mnie, ilekroć jako tłumacz nie radzę sobie z najtrudniejszymi zapisami grodzkimi. Współpracujemy od 4 lat i jeszcze się nie zawiodłem. W tej cenie, a nawet trochę wyższych, pan Robert nie ma sobie równych w tłumaczeniu zawiłych składniowo wielostronicowych [!] zdań wyszłych spod rąk urzędników staropolskich kancelarii. Nieodmiennie polecam!

Odpowiedź użytkownika:

Bardzo dziękuję, panie Bartku! A jak Pan dobrze wie, jak też mam wobec Pana dług wdzięczności.

Dominika Olko
14 kwietnia 2020

Pan Robert tłumaczył mi tekst na poziomie licealnym z uwzględnieniem podmiotów i orzeczeń. Tłumaczenia spełniły wszystkie moje oczekiwania. Pan Robert jest świetny w swoim fachu bardzo profesjonalny. Bardzo szybka odpowiedź i dobra cena . Polecam serdecznie

Marek Sanak
16 lipca 2019

Absolutna profeska!

Jan Taylor
24 lutego 2017

Pan Robert tłumaczył dla mnie łacińskie wpisy z XVII- i XVIII-wiecznych ksiąg miejskich. Wymagało to znajomości niuansów prawniczych i działania administracji miejskiej z tej epoki. Tłumaczenie zostało wykonane bardzo profesjonalnie i w dobrej cenie. Polecam. Jan

Henryk Żurawski
23 lutego 2017

Wyrazy uznania dla pracy Pana Roberta. Moje zlecenie było bardzo obszerne a dotyczyło tłumaczenia kronik klasztoru OO Reformatów z drugiej połowy XVIII wieku. Tłumaczenia wykonane profesjonalnie, terminowo i w dobrej cenie. Polecam Henryk Żurawski

Leopold
23 lutego 2016

Szybko, tanio i profesjonalnie. Polecam. :)

Anna
14 listopada 2014

Pan Robert przetłumaczył kościelny akt małżeństwa z wielką wprawą i uprzejmością. Polecam gorąco.

Eliza
13 lipca 2014

Świetny kontakt, błyskawiczne odpowiedzi, bardzo rzetelne i dokładne podejście do sprawy. Takie interesy to czysta przyjemność. Zdecydowanie polecam :)

Patrycja
31 maja 2014

Szybko i rzetelnie przetłumaczony tekst z Łaciny. Naprawdę Polecam!

Claudia
10 kwietnia 2014

Super kontakt, serdecznie polecam!

Edyta
8 września 2013

Tłumaczenie wykonane szybko i rzetelnie, bardzo dobry kontakt mailowy. Zdecydowanie polecam!

Paulina
3 września 2013

Szybko i rzetelnie przetłumaczone teksty łacińskie z różnych okresów. Dziękuję za pomoc i polecam tłumacza.

Krzysztof
20 maja 2013

Jak najbardziej polecam. Pan Robert tłumaczy na moje potrzeby teksty kościelne (papieskie) z połowy ubiegłego wieku. Współpraca rozwija się od dłuższego czasu i myślę, że obie strony jak najbardziej są zadowolone. Jak ktoś ma łacinę kościelną do tłumaczenia to jedynie ten adres: Pan Robert

Przemysław
15 marca 2013

Szybki kontakt i bardzo profesjonalne podejście do tematu (mimo nietypowej prośby). Polecam zdecydowanie!

Maciej
14 lutego 2012

Skorzystałem z usług Pana Roberta zrażony do poprzedniego, niestety nierzetelnego, tłumacza łaciny. Od razu ustaliliśmy czas realizacji, cenę, warunki i formę. Pan Robert sam zaproponował pewne rozwiązania. Miałem "duszę na ramieniu" ponieważ chodziło o hermetyczny język kościelny, ale tłumaczenie oddaje ducha dokumentu i przenosi w czasie o 400 lat. Zdecydowanie polecam Pana Roberta i sam na pewno jeśli zajdzie potrzeba poproszę "o jeszcze".

Dariusz
16 października 2011

Zdecydowanie polecam. Tłumaczenie profesjonalne, szybkie, z dbałością o szczegóły. Bardzo dobry kontakt emailowy. Jestem bardzo zadowolony i polecam!

Monika O.
15 marca 2011

Profesjonalnie ,fachowo,szybko i precyzyjnie to tylko kilka z zalet Pana Roberta.Ja jestem zadowolona, polecam ...

Monika
11 stycznia 2011

Pan Robert bezwzględnie jest profesjonalistą. Tłumaczenia są bardzo szybkie i precyzyjne. Bardzo łatwy kontakt. Bardzo polecam Pana Roberta.

Monika
15 listopada 2010

Profesjonalne i fachowe tłumaczenie. Bardzo dobry kontakt, dotrzymanie terminu. Jestem bardzo zadowolona, polecam gorąco.

Marzena
1 października 2010

Pan Robert jest profesjonalistą. Jego tłumaczenia są rzetelne, fachowe i precyzyjne. Zawsze tłumaczy na czas. Polecam bardzo

Magda
18 sierpnia 2010

Zleciłam Panu Robertowi tłumaczenie łacińskiego tekstu średniowiecznego. Zostało ono wykonane bardzo profesjonalnie i szybko. Jestem niezmiernie zadowolona z usługi. Polecam każdemu!