Serwis e-tlumacze.net

Reklama

vincent-labrada
  • Zofia Bałdyga
Zofia Bałdyga

Zofia Bałdyga

(3 oferty)
  •  Telefon (Pokaż) Skype
  • Obszary działania:
    • Warszawa (Mokotów)
  • Ostatnia aktywność: ponad 3 miesiące temu

Oferty użytkownika

O mnie

Ukończyłam z wyróżnieniem kulturoznawstwo slawistyczne z wiodącym językiem czeskim w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom magistra uzyskałam w 2012 roku. W trakcie studiów spędziłam ponad rok w Republice Czeskiej. Jako uczestniczka programu Socrates-Erasmus studiowałam semestr w Brnie, następnie, dzięki stypendium rządowemu Rzeczpospolitej Polskiej, odbyłam studia semestralne w Pradze. Dwukrotnie uczestniczyłam w letnich kursach języka czeskiego – w Podiebradach (miejsce sponsorowane przez Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW) i w Czeskich Budziejowicach (jako laureatka Bohemistycznego Konkursu Przekładowego).

Dzięki wykształceniu filologiczno-kulturoznawczemu posiadam wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z zakresu tłumaczeń tekstów czeskojęzycznych oraz znajomość kontekstu kulturowego, która pozwala na zachowanie specyfiki tekstów w języku docelowym.

Wiedzę zdobytą w trakcie studiów uzupełniam i pogłębiam dzięki praktyce tłumaczeniowej. Już od III roku studiów licencjackich aktywnie tłumaczę teksty czesko- i słowackojęzyczne. Poniżej dostępna jest lista realizacji. Dotychczas tłumaczyłam przede wszystkim teksty literackie, dotyczące kultury (architektura wnętrz, film, rękodzieło), związane z obszarem human resources, opracowania pedagogiczne, instrukcje obsługi sprzętu IT, umowy, dokumenty, teksty techniczne z branży budowlanej, spożywczej i chemicznej.

Moje umiejętności translatorskie w zakresie tłumaczeń literatury czeskojęzycznej zwróciły uwagę specjalistów z tej dziedziny. W trakcie studiów zostałam dwukrotnie nagrodzona w najważniejszym bohemistycznym konkursie przekładowym w Polsce. Warto także wspomnieć, że dwukrotnie przyznano mi stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia, w tym także translatorskie.

Wykształcenie

Doświadczenie

Szkolenia, uprawnienia

Opinie na temat użytkownika

Przeczytaj uważnie!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Zamknij

  1. Wystawiając opinię wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu wykonania usługi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

    Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-tlumacze.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.

Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.Zamknij

Napisz do użytkownika